Ljusstakar ett par, gustavianska, Sverige, 1800-talets början
130
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Spegel med lampetter, Fabriksaktiebolaget Kronsilver, 1934
162
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1821
166
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Målkärl i tenn, Stockholm, krönt 1755
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska, 1800-talets början
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Vattentunna, omkring år 1900
282
Vattentunna, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Gusums Bruk, no.7, 18/1900-tal
534
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Brevkniv, C.G.Hallberg, Stockholm, 1920/30-tal
551
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vällingklocka, 18/1900-tal
785
Vällingklocka, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Manschettknappsburk, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kakformar 16st, bl.a. 1800-tal
888
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Badkar 2st, 1900-tal
Badkar 2st, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Tenn 2 delar, 1800-tal
1167
Tenn 2 delar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Formar 3st, 18/1900-tal
Formar 3st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 3 delar, 1800-tal
1273
Koppar 3 delar, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Kallskål, 1900-tal
Kallskål, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Balja, 1800-tal
Balja, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Nysilverföremål 11 delar
Nysilverföremål 11 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 6st
Ljusstakar 6st
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Urna, mellanöstern, 1900-tal
Urna, mellanöstern, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Parti mässingsföremål, m.m. mestadels Skultuna
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Fiskgryta, GE Andersson, Anunsjö, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Parti ljusstakar i tenn, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Balja i koppar, tidigt 1900-tal
1776
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Mortlar med stöt 10st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tenn 10 delar, mestadels Tyskland, bl.a. 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 10 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kittel, 18/1900-tal
1955
Kittel, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Parti kopparföremål
2013
Parti kopparföremål
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti mässingsföremål
2014
Parti mässingsföremål
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti metallföremål
Parti metallföremål
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Parti kopparföremål
2070
Parti kopparföremål
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Parti koppar- och mässingsföremål, m.m.
2121
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti bleckplåtsföremål
2144
Parti bleckplåtsföremål
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Grytor 4st, 18/1900-tal
2156
Grytor 4st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
2258
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK