- Möbler & SpeglarRensa filter
Karmstol, "Småland", Yngve Ekström
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, "Vindö", Svante Skogh
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Blombänk, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsvagnar 2st, JH Fabrikerna, Sävsjö, 1950/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Fällbord, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stapelbara stolar 6st, Grythyttan
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, sengustavianska Stockholmsarbeten, omkring år 1800
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken, 1962
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällstol, "Cox", Niels Gammelgaard för IKEA
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Kabinettskåp, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Väggskåp, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Vändbänk, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Blombord, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1816
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Cassone, 1600-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Karmstol, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Jalusiskåp, Edsbyverken, daterat 1963
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Brickbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, Louis XV stil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Pallar ett par, empirestil, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bordsvitrin, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, rokokostil, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Jalusiskåp, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Korgstol, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1836
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1930/40-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kista, daterad 1780
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer 4st, 1900-talets slut
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrivbord, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Klädhängare, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, "Z-fåtöljen", Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsvagn, 1950-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK