- Möbler & SpeglarRensa filter
2
Spegel, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 SEK
5
Spegel, Stockholmsarbete i rokoko av Nils Sundström (mästare 1754-1781)
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
47
Spegel, gustavianskt Stockholmsarbete av Carl Gustaf Fyrwald, 1782
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
167
Spegel klädd i textil "Rabarber", Jobs, Leksand
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 500 SEK
179
Spegel, Glasmäster, Markaryd, no.133
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
184
Spegellampetter ett par, varav en Louis XVI, 1700-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
191
Spegel, Louis XVI, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
207
Spegellampett, gustaviansk stil, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Jetson", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Konsolbord, empire, 1800-talets början
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Sideboard, "Korsör", IKEA, 1960-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 SEK
307
Stolar ett par, sengustavianska Stockholmsarbeten av Johan Hammarström (mästare 1794-1812)
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Stolar 3st, gustavianska, 1800-talets början
Slutpris13 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, "Rungstedlund", Ole Wanscher, Poul Jeppesens Möbelfabrik, Danmark
Slutpris2 900 SEK
Värdering5 000 SEK
Fåtölj, "Svanen", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1980
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Stolar 4st, Poul Wolther, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 6st, "Ambassadör", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Ståndskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Skrivbordsstol, "EA 117", Charles & Ray Eames, tillverkad hos ICF
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänk, gustaviansk allmoge, daterad 24 juli 1851
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering6 000 SEK
Stol, "Solfjädern", Sonna Rosen för Gemla
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Skrivskåp, gustaviansk allmoge, daterat 1814
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, "Vaxholmaren", Åke Axelsson för Gärsnäs
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Barskåp, omkring 1900-talets mitt
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Bokhyllor ett par, "Furubo", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Bockbord, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris9 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Stolar 5st, Erkers, Siljansnäs, Leksandsmodell
Slutpris2 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Fållbänk, allmoge, daterad 1843
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, daterat 1847
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
343
Matbord, Skaraborgs Möbelindustri, 1950/60-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Konsolbord, sengustavianskt, 1800-talets början
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "MS68", Madsen & Schubell for Bovenkamp
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Parkbänk, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, "Ambassadör", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Öronlappsfåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris10 000 SEK
Värdering1 000 SEK