Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Parksoffa, Norra Hammars Bruk
Parksoffa, Norra Hammars Bruk
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, 1900-talets slut
Matbord, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, 16/1700-tal
Skåp, 16/1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, 1700-tal
Skåp, 1700-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
464
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Skrivskåp med vitrin, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Stol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2008
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
469
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, gustavianska Stockholmsarbeten av Johan Lindgren, 1700-talets slut
470
Slutpris6 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Hurts, "Boby", Joe Colombo, Italien
471
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Tamburmajor, 1940-tal
472
Tamburmajor, 1940-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1793
473
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
474
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Golvhörnskåp, gustavianskt, 1800-tal
475
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Biblioteksbord, 1920/30-tal
476
Biblioteksbord, 1920/30-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
617
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Spegellampett, 1800-talets senare del
618
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft
630
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Lådfack, allmoge, 1800-tal
652
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, 1900-tal
Spegel, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
775
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Pall, 1800-talets senare del
Pall, 1800-talets senare del
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
853
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Balustrad i sex delar, 18/1900-tal
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Fåtölj, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, rokokostil, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets första del
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Möblemang 7 delar, empirestil, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Skrivbord, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsvagn, Dinett, Bremshey & co., Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Hallmöbel, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, Howardodell, 2000-tal
Fåtölj, Howardodell, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skåp till hyllsystem 3st, Poul Cadovius, Danmark, 1960-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Bord med fällskivor, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bänk, 1950/60-tal
Bänk, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Skåp, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK