- DiverseRensa filter
17
Kamera, Leica III, Ernst Leitz, Wetzlar, Tyskland
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
168
Kniv med slida, monogramsignerad HL
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
184
Kniv med slida, Andrew Surgeon
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
196
Kniv med slida, AE Svonni
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
225
Shaker, Folke Arström för GAB, Stockholm
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Bricka, Margot Steel, Skottland
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Skylt, Optimus, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
559
Bordskanon, Annons-Krantz
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
579
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
654
Kryddskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
661
Skulpturer ett par, 1900-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
667
Skrin med lock, Erhardt und Sohne, Tyskland, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Sigill, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Kryddhylla, Reda, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
695
Ringklocka, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
704
Schackpjäser 32st, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
790
Kniv med slida, daterad 1994
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Väggskulptur, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Juldekoration, "Christmas Mobile", Georg Jensen, 2019
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
870
Julgransdekorationer 24st, Georg Jensen, Danmark, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Brevkortsalbum med ca.204st bilder, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Kompass, Fr.J.Berg, Stockholm, 1900-talets första del
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna och bemålade hästar 3st
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Dalahästar 3st
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Parti figurer, m.m. Candy Design, Norge
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Räknesnurra, Ryssland, 1900-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Väggkonsol, Eskilstuna, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 20st, Birgitta Hedlund
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kniv med slida, Iisakki Järvenpää, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
957
Pannkakslagg, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Golvskulpturer ett par, bl.a. FF Pigato, Italien
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Brons 5 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Skylt, "Jernkaminer Mitraljoser", 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Barograf, Jules Richard, Paris, Frankrike
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Pennor 2st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna hästar 4st, bl.a. Marcis Widzem, 2005
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Kamin, Ankarsrum no.72, Viking
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Släpvagn, Reko Trailer 1300-360 TP, 2002
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 SEK
1146
Cocktailglas 6st, GAB, Stockholm, omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1147
Kaffeservis 3 delar, art deco, C.G.Hallberg, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Brännare 2st, Primus
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1156
Vinkylare, Auchan, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1170
Latrinhink med lock, Kockums
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK