Stor knotskål, allmoge, 1700-tal
5
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Bröllopsmålning av Larshans Per Persson "Petrus Petrifilius", Leksand, daterad 1854
39
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Dalahäst, tillskriven Tysk Anders Gunnarsson "Gambel Damben", Nusnäs
71
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Lind Lars Mattsson, Leksand, daterad 1835
135
Slutpris8 400 SEK
Värdering8 000 SEK
Jemt Olov Persson (f.1871), tillskriven
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, gustaviansk allmoge, Värmland, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Dalahäst, Dick Rolander
Dalahäst, Dick Rolander
Slutpris6 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalahästar 2st, 19/2000-tal
Dalahästar 2st, 19/2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Dalahästar 2st, 1900-talets första hälft
516
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Dragleksak, 1900-talets första del
575
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Rättvikshästar 2st, John Gudmunds
612
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, daterad 2006
614
Dalahäst, daterad 2006
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren och bemålad häst, daterad 2007
615
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
641
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Träskuren häst, Stefan Liljebjörn
643
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Sovelfat, allmoge, bär datering 1711
683
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, 1800-tal
772
Skulptur, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Rotarbeten 3st, 18/1900-tal
Rotarbeten 3st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Dalahäst och dalatupp, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Rotkorg, allmoge, 18/1900-tal
Rotkorg, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Psalmbokshylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bandsked, allmogestil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Skrivpulpet, allmoge, 1800-tal
1616
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
1677
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 8 delar, 1800-tal
1835
Allmoge 8 delar, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
1913
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 2 delar, 1700-tal
1999
Allmoge 2 delar, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
2061
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål
2085
Parti allmogeföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Besman 4st, bl.a. krönt 1772
2241
Besman 4st, bl.a. krönt 1772
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK