- DiverseRensa filter
42
Trädgårdsurna, 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
161
Kniv med slida, Olle Larsson, Munkfors, daterad 1979
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
190
Kniv med slida, Olle Larsson, Munkfors
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
192
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
237
Kniv med slida, monogramsignerad PH
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Kniv med slida, Johan Lars-Göran Siiko
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Trädgårdsurnor ett par, Skoglund & Olson, no.6
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Kamera, Rolleicord, Francke & Heidecke
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Serveringssked med porfyrskaft, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Reklamskylt, Michelin
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Regentlängd i 23 delar, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
278
Bestickuppsättning 148 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Stor dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbordsset 5 delar, K. Csadek, Österrike, tidigt 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Emaljerad skylt, "Agfa"
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, Rider, R112C, 2016
Slutpris15 500 SEK
Värdering15 000 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
537
Skrivset 3 delar, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
548
Väggtelefon, "Stadstelefon", Kristian Kirks, 19/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
572
Motorcykel, Monark, Jägaren, JB J 77, 1952
Slutpris11 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Väggskulptur, tidigt 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering500 SEK
619
Sigill, troligen firma Svenskt Tenn, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
628
Modell av droska, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
636
Kniv med slida
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
638
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
665
Permissionskniv, FM Mattsson, Mora
Slutpris3 400 SEK
Värdering800 SEK
675
Parti 4 delar, Georg Jensen, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
690
Kniv med slida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
691
Kniv med slida, daterad 98
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
696
Knivar med slida 2st
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
699
Sigill, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Nålhus 2st, samearbeten
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
727
Bordstabletter 6st, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
730
Bordständare, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
732
Provdocka, 1900-talets första del
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
738
Skrin, 1900-talets första första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
743
Skrivmaskin, Imperial B, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
749
Kniv med slida, Carl Andersson Knivfabrik, Mora
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
762
Vaser 2st, GAB Brons, 1900-talets första hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering800 SEK
765
Fickknivar 3st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
786
Saxophone, The Indiana by Martin, Elkhart, USA
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Dalahästar 3st, bl.a. GA Olsson
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
791
Knivar 3st, Iisakki Järvenpää, Finland
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
800
Skrivbordsset i två delar, Skottland
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
817
Medaljer 3st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
819
Dörrkläpp, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK