Fiskbassäng, Kina, 1900-tal
157
Fiskbassäng, Kina, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, Asien, 1900-tal
200
Vas, Asien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Urna, Kina, Mingstil, troligen 1900-tal
202
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bojan med lock, Kina, 1800-tal
221
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bojan med lock, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 2 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
538
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering800 SEK
Gallerskål med underfat, Kina, 1800-tal
589
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, Kina, 1900-tal
654
Figurin, Kina, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Bojaner 4st, Kina, 17/1800-tal
664
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tallrikar ett par, Kina, Qingdynastin
671
Slutpris10 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas, Kina, 18/1900-tal
679
Vas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Orientaliska föremål 2st
702
Orientaliska föremål 2st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Matkantin, Asien, 1900-tal
703
Matkantin, Asien, 1900-tal
Slutpris14 500 SEK
Värdering500 SEK
Handvärmare, Kina, Qingdynastin
704
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
706
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, Kina, Qingdynastin
737
Skulptur, Kina, Qingdynastin
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skrin med inredning, Japan, tidigt 1900-tal
747
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stekfat, Kina, Jiaqing, 1800-tal
748
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Golvurnor ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
753
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skål, Asien
835
Skål, Asien
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 4 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Saltkar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-tal
901
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Keramik 2 delar, Asien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor 2st, Kina, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 7 delar, Kina
Porslin 7 delar, Kina
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Nackkudde, Kina, modern tillverkning
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Paneler 2st, Kina, 18/1900-tal
1281
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Fat 8st, Asien, troligen 1800-tal
1297
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, troligen Thailand
Skulptur, troligen Thailand
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 4 delar, Asien
Stengods 4 delar, Asien
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti orientaliska föremål
1311
Parti orientaliska föremål
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 20 delar, Kina
Porslin 20 delar, Kina
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsblommor 8st, Kina
1591
Dekorationsblommor 8st, Kina
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti träsocklar och ställ, Kina, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Parti skålar och fat, Japan, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål
1994
Parti orientaliska föremål
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliskt porslin
1996
Parti orientaliskt porslin
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
2013
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål
2053
Parti orientaliska föremål
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK