Samling alfabilder, bl.a. "Pelé", "Santos", "Zito", Alifabolaget, VM 1958
Slutpris33 000 SEK
Värdering50 000 SEK
Urna, gustaviansk stil, 1900-tal
163
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Brevkortsalbum med 211st kort, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Kassakvittolåda, Kooperativa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Kniv med slida
488
Kniv med slida
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Motorcykel, Honda CB 650 C RC05, 1981
Slutpris6 600 SEK
Värdering10 000 SEK
Grindar 2+2, från personvagn SJ, 1800-talets slut
Slutpris5 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Vinkylare, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Golvskulptur, 19/2000-tal
597
Golvskulptur, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Knivar 5st, 18/1900-tal
Knivar 5st, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Snusdosor med korkskruv och fällkniv 2st, CA Eriksson & Eskilstuna
622
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Porfyr 4 delar
629
Porfyr 4 delar
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Dalahäst, "Stolle", IKEA
665
Dalahäst, "Stolle", IKEA
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Kötthackor 2st, 1800-tal
701
Kötthackor 2st, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland, 1940-41
732
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Champagnekylare, Moet & Chandon, Frankrike
784
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Värmekök, J&CG Bolinder, Stockholm, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Antik golfklubbor 3st, England
805
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bjällerkrans, tidigt 1900-tal
Bjällerkrans, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Brevkortsalbum med ca.194st brevkort, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Kapsylöppnare, "Ducky", Paris
868
Kapsylöppnare, "Ducky", Paris
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kikare, Zeiss Ikon, Jena, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sedel, 1000kr, Sverige, 1950
Sedel, 1000kr, Sverige, 1950
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Medaljsamling, "Die berühmtesten Ordens Deutschland", Gode
888
Slutpris6 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Spritkök, Optimus 8
903
Spritkök, Optimus 8
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Schatull, Balmuir
Schatull, Balmuir
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Kniv med slida, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
CANON - imagePROGRAF IPF 8400
CANON - imagePROGRAF IPF 8400
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Paraplyställ, modern tillverkning
1171
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Reservoarpennor 8st, bl.a. Cabinet, Wyvern
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vaser 4st, 1900-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering500 SEK
Parti dräktknappar, 1800-tal
Parti dräktknappar, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 SEK
Porfyr-/stenföremål 4 delar
Porfyr-/stenföremål 4 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Äldre svenska sedlar 8st
1238
Äldre svenska sedlar 8st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skivspelare, Le Petit Prince, Lenco
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Champagnekylare 3st, Frankrike
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dörrar ett par, 1700-tal
Dörrar ett par, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Figur till vindflöjel, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Spritkök, Primus, no.210
Spritkök, Primus, no.210
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Vägghängare 2st, Klädhängaren Decorativ, Skoglunds Metallgjuteri Anderstorp
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Miniatyrdalahästar och tuppar, ca.47st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Sytrådsmonter, Dominator, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 24st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK