Plåtmynt, 1 daler silfmynt, Fredrik I, 1745
15
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Figurin, troligen Meissen, 1700-tal
46
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Ampel, 16/1700-tal
50
Ampel, 16/1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Kandelabrar ett par, oskarianska, 1800-talets slut
89
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Skulptur, 1800-tal eller äldre
93
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 1800-tal
95
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, art nouveau, omkring år 1900
108
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Harpa, empire, 1800-talets början
109
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljussax, barock, 1700-tal
115
Ljussax, barock, 1700-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Tazzor ett par, 1800-talets slut
130
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Krucifix, 1800-tal
162
Krucifix, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Urnor ett par, empire, 1800-talets början
171
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Nålhus, allmoge, daterat 1839
191
Nålhus, allmoge, daterat 1839
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Kandelabrar ett par, 18/1900-tal
210
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 18/1900-tal
219
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fällkniv, 17/1800-tal
Fällkniv, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Välkomna, 1800-tal
Välkomna, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Skålfat, Gefle, 1800-tal
Skålfat, Gefle, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Bultlås, 16/1700-tal
532
Bultlås, 16/1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber, Louis XVI stil, 1800-tal
545
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Frankrike, omkring 1800-talets mitt
551
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstake, Ottomansk, troligen 1800-tal
569
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Skålfat, renässansstil, daterat 1547
570
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Sparbössa, empirestil, omkring år 1900
584
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Lockdosa, troligen Frankrike, 17/1800-tal
587
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Sigill, 1800-tal
658
Sigill, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, 18/1900-tal
675
Skrin, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Köksredskap, 17/1800-tal
676
Köksredskap, 17/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
Medaljonger ett par, gustaviansk stil, 1800-tal
681
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Buckelfat, Holland, 1700-tal
686
Buckelfat, Holland, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Äggkopp, empire, 1800-talets början
696
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Hänglås, 1700-tal
789
Hänglås, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Hänglås, 17/1800-tal
815
Hänglås, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fotledsringar ett par, troligen Indien
821
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Oljelampa, romersk stil, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, daterad 1787
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1877
865
Lerfat, allmoge, daterat 1877
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skål på fot, omkring år 1900
Skål på fot, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstake, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Hänglås, 1800-tal
Hänglås, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Antikt dryckeskärl, mellanöstern
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Hänglås 4st, 1800-tal
1176
Hänglås 4st, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Grytställ, 17/1800-tal
Grytställ, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 2 par, England, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigur, 18/1900-tal
Tomtefigur, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Vällingklocka, Skultuna, 1800-tal
1288
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Parvaser, 1800-tal
Parvaser, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK