Trädgårdsurnor ett par, troligen tidigt 1900-tal
497
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Trädgårdsurnor med postament ett par, modern tillverkning
498
Slutpris6 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Kaffekanna i försilvrad tenn, 1860
607
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Carl Keijser & co., Västerås, omkring år 1900
706
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbrickor 3st, Lars Holmström, Arvika
707
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Kärl med lock, 1800-tal
710
Kärl med lock, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsfat 2st, 1900-talets början
711
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skrivset, Gusum, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Gunnarssons Mekaniska, Gustafs
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Manschettknappsburkar 2st, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vindflöjel, daterad 1982
Vindflöjel, daterad 1982
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Cistern, 18/1900-tal
Cistern, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Kanna i tenn, daterad 1814
Kanna i tenn, daterad 1814
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Nyköpings Mässingsbruk, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampetter ett par, Just Andersen, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
1170
Sockerkaksform, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Väggappliquer ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Gustaf Adolf Bergman, Kristianstad, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Tekanna i tenn, Sverige, 1932
1398
Tekanna i tenn, Sverige, 1932
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 2 delar
Tenn 2 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kärl i koppar, 1800-tal
1452
Kärl i koppar, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tenn 2 delar
1677
Tenn 2 delar
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 7 delar, 17/1800-tal
Tenn 7 delar, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Metallföremål 11 delar
Metallföremål 11 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti metallföremål, bl.a. 1700-tal
1837
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 4 delar
1840
Koppar 4 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Koppar- och mässingsföremål 6 delar
1841
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 4 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Nysilver 9 delar
1985
Nysilver 9 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
1993
Slutpris2 300 SEK
Värdering500 SEK
Järnföremål 5 delar
2081
Järnföremål 5 delar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Gryta, 1800-tal
2086
Gryta, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Parti metallföremål
2088
Parti metallföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti kopparföremål, bl.a. 1800-tal
2091
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
2119
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti metallföremål
2129
Parti metallföremål
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Hink i koppar, Frans Hedqvist, Gefle, 1800-tal
2198
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti metallföremål
2204
Parti metallföremål
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti koppar- och metallföremål
2271
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK