Tallrik, Kina, Kangxi (1662-1722)
81
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
Djup tallrik, Kina, Guangxu (1875-1908)
100
Slutpris11 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Skål på fot, Kina, troligen Daoguang
125
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Vinofferbägare, blanc de chine, Kina, Qingdynastin
143
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
147
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
159
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Lockurna, Kina, 1800-tal
204
Lockurna, Kina, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skålfat, Japan, 1800-tal
205
Skålfat, Japan, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Tallrikar ett par, Kina, sen Qing
280
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Tempelhundar ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Stekfat, Kina, Jiaqing
542
Stekfat, Kina, Jiaqing
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Penselvas, Kina, 1900-talets första hälft
561
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skålfat, Asien, 1800-tal
580
Skålfat, Asien, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, Thailand, troligen 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Rock, Kina, 1900-talets första hälft
600
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Lockburk, Kina, tidigt 1900-tal
601
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Djupa tallrikar ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
633
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Djupa fat 5st samt fat, Kina, Qianlong, 1700-tal
648
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Djupa tallrikar ett par, Kina, Kangxi (1662-1722)
650
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvvas, Kina, sen Qing
677
Golvvas, Kina, sen Qing
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål med lock och underfat, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tekanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
725
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 5 delar, Kina
750
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris3 000 SEK
Värdering800 SEK
Kinesiskt porslin 8 delar, 1700-tal
800
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Gallerskål, Kina, 1700-tal
Gallerskål, Kina, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Plakett, Kina, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Panel, Kina, 1900-tal
925
Panel, Kina, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Bönesnurra, Tibet
Bönesnurra, Tibet
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Lockask, troligen Kina
1301
Lockask, troligen Kina
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Orientaliska föremål 10 delar
Orientaliska föremål 10 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Parti asiatiska föremål
1581
Parti asiatiska föremål
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bojan, Kina, 17/1800-tal
Bojan, Kina, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
Asiatiska konst 5 delar
Asiatiska konst 5 delar
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Porslin 7 delar, Kina, 1900-talets senare del
1914
Slutpris5 200 SEK
Värdering400 SEK
Orientaliska föremål 7st
2161
Orientaliska föremål 7st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK