Bordslampor ett par, Italien
827
Bordslampor ett par, Italien
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets senare del
871
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Taklampor ett par, Karlskrona Lampfabrik
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 2st
Ljusstakar 2st
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Nattljusstakar ett par, WMFB, Tyskland, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par samt ljusstake, 19/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Peter Selsing för Falkenbergs Belysning
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, nyrokoko, 1800-talets senare del
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsfotogenlampa, E.Sörensen, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1156
Slutpris2 700 SEK
Värdering500 SEK
Lanternor 3st, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-tal
Taklampa, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, Eskilstuna, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Stormlykta, Radius, no.119
Stormlykta, Radius, no.119
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskronor ett par, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Läslampa, omkring år 1900
Läslampa, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, 1900-talets början
Takampel, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
1293
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Takkrona och ljusstake, Ernst Kirchsteiger
1296
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fasadbelysning 3 delar, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, "Rosa Pantern", Linea Zero, Italien
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljusampel, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, typ 900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Santa & Cole, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Mässing 2 delar
1392
Mässing 2 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Takplafond, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1442
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor 3st
Bordslampor 3st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Taklyktor ett par, Taurus, typ 105
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Taklykta, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampor 2st, 2000-tal
Golvlampor 2st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK