Bergsmansyxa, daterad 1780
7
Bergsmansyxa, daterad 1780
Slutpris12 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Ljusplåtar ett par, barock, 1700-tal
24
Slutpris6 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Betjäntlykta, 1800-tal
52
Betjäntlykta, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Betjäntlykta, 1800-tal
78
Betjäntlykta, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstake, barock, 1700-talets första hälft
82
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Kniv med bälte, allmoge, daterad 1840
84
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Solur, Andersson, Berga, daterad 1810
124
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Nålhus, allmoge, daterat 1826
143
Nålhus, allmoge, daterat 1826
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Miniatyrporträtt ett par, 17/1800-tal
161
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusplåtar ett par, rokokostil, 1800-tal
165
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar 2st, barock, 1700-tal
207
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
213
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
250
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstake, 17/1800-tal
278
Ljusstake, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Dosa med lock, Frankrike, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Urna, troligen 1800-tal
Urna, troligen 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Minatyrporträtt 2st, 1800-talets första hälft
577
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Uppsats, gustaviansk, daterad 1812
580
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Brevpress, 1900-talets början
597
Brevpress, 1900-talets början
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsurna, Louis XVI stil, 18/1900-tal
606
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Gästabudsknivar 2st, 17/1800-tal
640
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
641
Åderlåtare, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vaxstapelställ, 1800-tal
644
Vaxstapelställ, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Reseschatull, Karl Johan, 1800-tal
909
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Antikt bältesspänne
Antikt bältesspänne
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Flaskschatull, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skrin, 1800-tal
Skrin, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Hänglås, 1700-tal
1331
Hänglås, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kohalsband, 1800-tal
Kohalsband, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK