Sked, silver, barock, 1600-tal
2
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Karolinsk bägare, silver, 1698
3
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Bägare, Magnus Myrman, Norrköping (mästare 1706-1730)
8
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Strösockerskål, silver, empire, 1813
11
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Bestickservisdelar, "Sachsisk", silver, Cohr, Danmark
15
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Mjölkkanna i silver, sengustaviansk, 1808
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Bestickuppsättning 48 delar, silver, "Prins Albert", GAB, Stockholm, bl.a. 2004/2008
23
Slutpris27 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Bägare i silver, Hanau, Tyskland, 1800-talets slut
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, jugend, 1919
30
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Sockerskrin med lock, silver, Harald Linder, Uddevalla, 1928
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Servettring i sterlingsilver, Wiwen Nilsson för Anders Nilsson, Lund, 1955
41
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, C.G.Hallberg, 1942
57
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Manschettknappar ett par, Georg Jensen, Danmark
83
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Ceson, 1900-tal
94
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bestickservisdelar 63st, silver, "Chippendale"
97
Slutpris10 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, 1900-tal
122
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Bestick 12 delar, silver, "Haga"
128
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Bestickuppsättning, silver, 1900-talets första hälft
168
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Fiskbestick 12 delar, silver, 1900-talets första hälft
169
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1960
178
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Skål i silver, Finland, 1900-tal
186
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Kaffekanna i silver, Irak, 1900-tal
223
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Skål i silver, J.E.Skreij, Falun, 1927
282
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Mjölkkanna i silver, 1812
Mjölkkanna i silver, 1812
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Gräddkanna i silver, 1856
Gräddkanna i silver, 1856
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Lockburk i silver, 1900-tal
Lockburk i silver, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Tore Eldh för K&EC
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Skål i silver, barockstil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Moccaskedar 12st, sterlingsilver, Norge
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lockdosa i silver, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber i silver, David Andersen, Norge
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Serveringsbestick i silver 4st, Norge
538
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber i silver, 1900-tal
590
Kandelaber i silver, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Ljusstakar ett par, silver, rokokostil, 1900-tal
594
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bestickuppsättning 33+5 delar, silver, "Olga"
619
Slutpris9 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Silver 9 delar, mestadels 1800-tal
645
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Ströare 2st, silver, rokokostil, 1900-tal
660
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Silver 4 delar, 1900-tal
661
Silver 4 delar, 1900-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Moccaskedar 12st, silver, "Ulla Wiinblad"
748
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Cigarettetui, silver, Tyskland, 1900-talets första hälft
749
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Moccaskedar 12st, silver
755
Moccaskedar 12st, silver
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeskedar 13st, silver, "Empire", 1901
770
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
881
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Silver 20 delar
Silver 20 delar
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar 2 par, silver, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsbestick 2st, silver, Gewe
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK