Träskuren häst, tidigt 1900-tal
103
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Allmogemålning, 1800-tal
115
Allmogemålning, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slöjdarbeten 2st, Helge Sunna
132
Slöjdarbeten 2st, Helge Sunna
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Låda med skjutlock, allmoge, daterad 1866
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Litet tråg, allmoge, daterad 1826
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 3st, bl.a. tidigt 1900-tal
576
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Rockhuvud, allmoge, daterat 1847
592
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Dalahäst, tidigt 1900-tal
612
Dalahäst, tidigt 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
675
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Stånka, allmoge, daterad 1871
778
Stånka, allmoge, daterad 1871
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stånka, allmoge, 1800-tal
809
Stånka, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 9st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Svarvskålar 5st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Stort tråg, allmoge, daterat 1889
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Dörr, allmoge, daterad bl.a. 1787
1294
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Lockburk, allmoge, 1800-tal
Lockburk, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering400 SEK
Träskurna tuppar 6st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tratt, allmoge, 1800-tal
Tratt, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1588
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
1589
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Laggad tunna, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
1965
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Psalmodikon, 1800-tal
1974
Psalmodikon, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål
2022
Parti allmogeföremål
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål m.m.
2093
Parti allmogeföremål m.m.
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål m.m.
2094
Parti allmogeföremål m.m.
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK