Skrin, sannolikt Nils Fougstedt för firma Svenskt Tenn, 1975
157
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Kandelaber, Gusum, no.3, tidigt 1900-tal
209
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets slut
251
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Lockburk, tenn, C.G.Hallberg, Stockholm, 1935
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Kandelaber, 1900-talets slut
Kandelaber, 1900-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber, Gusums Bruk, no.7
526
Kandelaber, Gusums Bruk, no.7
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Bläckställ, jugend, WMFB, tidigt 1900-tal
593
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
Lockburk, Estrid Ericson för firma Svenskt Tenn
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Fat i tenn, barock, Johan Johansson, Stockholm, troligen 1697
624
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Uppsatsskål, omkring år 1900
635
Uppsatsskål, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Krucifix, brons, 1900-tal
746
Krucifix, brons, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Vaser ett par, tenn, Stockholm, 1935/36
754
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Just Andersen, Danmark
889
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
910
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdsurna, 2000-tal
Trädgårdsurna, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Sockerskrin med lock, rokoko, troligen Tyskland, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Korg med handtag, 1800-tal
Korg med handtag, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering500 SEK
Väggampel, 19/2000-tal
Väggampel, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, 1900-tal
Kandelaber, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Balja i koppar, 18/1900-tal
Balja i koppar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Tenn 4 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kittel i koppar, 18/1900-tal
Kittel i koppar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Metall 3 delar
Metall 3 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 7 delar, mestadels Skultuna
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Mässing 13 delar
Mässing 13 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti mässingsföremål
Parti mässingsföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti smidesföremål
1817
Parti smidesföremål
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti mässingsföremål
1830
Parti mässingsföremål
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK