Fotoutrustning, Elinchrom
1871
Fotoutrustning, Elinchrom
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Fotolampor 3st, Manfrotto, Q1250
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bockbord med bänk, 1900-talets andra hälft
1873
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Äldre biljardköer 4st
1874
Äldre biljardköer 4st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Pendelur, rokokostil, daterat 1941
1875
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1876
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti leksaksbilar
1877
Parti leksaksbilar
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Leksaker 2 delar, Tyskland
1878
Leksaker 2 delar, Tyskland
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Gunnar Thorsén
1879
Gunnar Thorsén
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1880
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1881
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Reproduktioner 5st
1882
Reproduktioner 5st
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 4 delar, bl.a. 17/1800-tal
1883
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Fönster med karm och innerruta 2st, 18/1900-tal
1884
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Stege, 1900-talets första hälft
1885
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1886
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1889
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
1890
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Konst 8 delar
Konst 8 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1893
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1894
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1895
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti klockor
1896
Parti klockor
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Lampkupa, 1930/40-tal
1897
Lampkupa, 1930/40-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Ljudanläggning 3 delar
1898
Ljudanläggning 3 delar
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Grammofon med möbel, Ludophon, 1900-talets första del
1899
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1901
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1902
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
1903
Trappstol, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Fiol, Stradivarius-kopia
1904
Fiol, Stradivarius-kopia
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Timglas 2st, 2000-tal
1905
Timglas 2st, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti allmogeföremål
1906
Parti allmogeföremål
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Uppstoppad ekorre
1907
Uppstoppad ekorre
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Bord 2st, 1900-talets början
1908
Bord 2st, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bord 2st, 18/1900-tal
1909
Bord 2st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti äldre böcker, m.m.
1910
Parti äldre böcker, m.m.
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1911
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål
1912
Parti allmogeföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skinnställ samt hatt, Harley Davidson
1913
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Parti glas och keramik
1914
Parti glas och keramik
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Tenn 8 delar
1915
Tenn 8 delar
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 9 delar
1916
Tenn 9 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 2 delar, 18/1900-tal
1917
Allmoge 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Möbler 5 delar, 1900-talets andra hälft
1918
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Remdriven bågfil, 1900-talets första hälft
1919
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Krön, omkring år 1900
1920
Krön, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
Grafik 3 delar
1921
Grafik 3 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK