Laddar...
Månadsauktion den 3 juni
Start klockan 11:00. Visning fredag den 31 maj 13:00-16:00, söndag den 2 juni 12:30-15:00 samt måndag den 3 juni 09:00-11:00. Budgivning möjlig under pågående auktion, dock ej live.
Lägsta föremålsnummer
1871
Fotoutrustning, Elinchrom
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1872
Fotolampor 3st, Manfrotto, Q1250
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
1873
Bockbord med bänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
1874
Äldre biljardköer 4st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1875
Pendelur, rokokostil, daterat 1941
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1876
Parti 4 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1877
Parti leksaksbilar
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
1878
Leksaker 2 delar, Tyskland
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1879
Gunnar Thorsén
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1880
Parti textilier
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1881
Parti textilier
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
1882
Reproduktioner 5st
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1883
Allmoge 4 delar, bl.a. 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1884
Fönster med karm och innerruta 2st, 18/1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
1885
Stege, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1886
Parti textilier
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1889
Parti smycken, m.m.
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
1890
Parti 4 delar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1892
Konst 8 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1893
Parti diverse
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1894
Parti keramik
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1895
Parti diverse
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
1896
Parti klockor
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1897
Lampkupa, 1930/40-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
1898
Ljudanläggning 3 delar
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
1899
Grammofon med möbel, Ludophon, 1900-talets första del
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1900
Parti 7 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1901
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1902
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1903
Trappstol, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1904
Fiol, Stradivarius-kopia
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1905
Timglas 2st, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1906
Parti allmogeföremål
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1907
Uppstoppad ekorre
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1908
Bord 2st, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
1909
Bord 2st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1910
Parti äldre böcker, m.m.
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1911
Parti diverse
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1912
Parti allmogeföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1913
Skinnställ samt hatt, Harley Davidson
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
1914
Parti glas och keramik
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1915
Tenn 8 delar
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1916
Tenn 9 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1917
Allmoge 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1918
Möbler 5 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
1919
Remdriven bågfil, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
1920
Krön, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
1921
Grafik 3 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KONTAKT
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
0243 - 23 67 90
info@dalarnasauktionsbyra.se
Stockholmsfilial
Essinge brogata 4
112 61 Stockholm
08-508 677 30
Öppettider
Borlänge:
Tisdagar & onsdagar kl. 9.00-12.30, 13:30-18.00,
Essinge brogata 4, Sthlm:
Måndagar 12:00-17:00
Onsdagar 09:00-13:00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.