Taklampa, 1900-talets slut
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 2000-tal
Taklampa, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Speglar 2st, Glasmäster, Markaryd
1545
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Speglar 2st, bl.a. 1800-tal
1546
Speglar 2st, bl.a. 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti leksaksbilar, Bl.a. Corgi, Ledo
1547
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Teservisdelar, Höganäs
1548
Teservisdelar, Höganäs
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Maskinvävd matta
1549
Maskinvävd matta
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Brita Molin (f.1919)
Brita Molin (f.1919)
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Parti Stereo-8
Parti Stereo-8
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Hylldelar, 1950/60-tal
Hylldelar, 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Målarstaffli, 1900-talets slut
1554
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Docka, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Pinglor 5st, 1800-tal
1557
Pinglor 5st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Spritkök
Spritkök
Slutpris2 500 SEK
Värdering400 SEK
Parti leksaker, mestadels Japan
1559
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Sneakers ett par, USA, 1776-1976
1560
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Lars Östling (f.1947)
Lars Östling (f.1947)
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Resegrammofon, Columbia, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Picknickväska, Optima, England
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1565
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bonad, daterad 1934
1566
Bonad, daterad 1934
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Brickbord, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Oklippta linnehanddukar 3 längder
1580
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ostkniv, Erik Anton Berg, Eskilstuna
1591
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Försäljarväskor för skor 2st, E.Rommel, Frankfurt
1592
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 2st, bl.a. Bing & Gröndahl
1593
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Nappe Leon
1594
Nappe Leon
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Parti ishockeybilder
1595
Parti ishockeybilder
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Docka iklädd folkdräkt
1596
Docka iklädd folkdräkt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Parti 7 delar, Jobs, Leksand
1597
Parti 7 delar, Jobs, Leksand
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Parti böcker, rörande vapen
1598
Parti böcker, rörande vapen
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Leksaker 6 delar
1599
Leksaker 6 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Dalahästar 5st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1601
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Grafiska blad 7st, 1900-tal
1602
Grafiska blad 7st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 13 delar
Mässing 13 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Lergods 4 delar, 18/1900-tal
1604
Lergods 4 delar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Räknemaskiner 4st, 1900-talets första hälft
1605
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Flaskställ med flaskor, Rymans Bryggeri
1606
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Taklykta, 1900-tal
1614
Taklykta, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Konst 2 delar
1615
Konst 2 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Smörgåsbestick 13st, "Sessan", Sonja Katzin för Nilsjohan
1616
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Klotlampa, 1900-talets första hälft
1617
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Helge Schultzberg
1625
Helge Schultzberg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Bestickservisdelar, "Rose"
1626
Bestickservisdelar, "Rose"
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK