Taklampa, 1900-talets andra hälft
1757
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Taklampa, Erik Balslev för Fog & Mørup, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa i förgylld metall, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
1865
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lampkupa, 1930/40-tal
1897
Lampkupa, 1930/40-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1901
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1902
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets slut
1936
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlampor 2st, bl.a. omkring år 1900
1968
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
1975
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Elljusstakar 5st, bl.a. Konstsmide
1978
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Strålkastare för gasol 5st, Calor
1994
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
2068
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampor 5st, 2000-tal
2074
Taklampor 5st, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
2097
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Parti julbelysning, bl.a. Markslöjd
2107
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2161
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
2324
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
2326
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
2329
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets andra hälft
2335
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Taklampor ett par, Tom Dixon, 2000-tal
2351
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvlampor 4st, 1900-talets andra hälft
2384
Slutpris300 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2390
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK