- BelysningRensa filter
Kandelabrar ett par, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampa, "Kobra", Georg Jensen, Danmark
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms B-18
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Skomakarlampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, Skultuna
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stjärnglob med belysning, Combi Stjärnglob, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Julljusstake, så kallad "Staffansstake"
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Ljusstakar ett par, "Mariarosen", Skultuna
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Stormlykta, Anchor no.909
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Elljusstake, så kallad "Staffansstake"
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa med bordsskiva, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbordslampor 2st, 1900-talets mitt/första hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Ljusstake, Erik Höglund för Boda
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1301
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbordslampa, ÖIA, 1900-talets senare del
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Skomakarlampa med hiss, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Takampel, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa med brytare, 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
1391
Taklampa, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1392
Bordslampa, Bergboms, B-019
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1461
Vagnslyktor 2+1, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, Lamp Gustaf, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1464
Takplafond, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuslampetter ett par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Takkrona, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Takkrona, rokokostil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1614
Taklykta, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1617
Klotlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1638
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1639
Väggfotogenlampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1643
Vägglampor ett par, Örsjö Industri
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, Designhouse, Stockholm, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK