Altartavla, sengustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris9 600 SEK
Värdering8 000 SEK
Kandelabrar ett par, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Kandelaber, 1700-tal
45
Kandelaber, 1700-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Uppsatsskål med vas, art nouveau, omkring år 1900
50
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Plåtmynt, 1 daler silf mynt, Fredrik I, 1729
57
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
104
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Kaffekanna, 17/1800-tal
138
Kaffekanna, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Krus, så kallat "Bartmankrus", 16/1700-tal
152
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Glas, 1800-tal
160
Glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Nålhus med spänne, daterat 1820
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Kaffekanna, 1800-talets första hälft
185
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Uppsats, gustaviansk, daterad 1812
203
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Solur, 1700-tal eller äldre
211
Solur, 1700-tal eller äldre
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Nålhus, mässing, daterat 1835
215
Nålhus, mässing, daterat 1835
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Schatull, 1900-talets början
240
Schatull, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 2st, barock, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Nattljusstake, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar 2st, sengustavianska, 1800-talets början
278
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Hackkniv, 17/1800-tal
Hackkniv, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Spiklykta, 1800-tal
Spiklykta, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Sakral skulptur, 1800-tal
Sakral skulptur, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Ljussax, 1700-tal
Ljussax, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Sakral skulptur, 1800-tal
Sakral skulptur, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampett, rokokostil, troligen 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Midjekruka, 1800-tal
587
Midjekruka, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Kastrull, sannolikt för kungligt kök, 1700-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Rivjärn i koppar, 1800-tal
623
Rivjärn i koppar, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kaffekannor i koppar 3st, 17/1800-tal
625
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Byster ett par, omkring år 1900
630
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Gryta med lock, Bruzaholms bruk, daterad 1843
641
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Dekorstämpel, 1800-tal
747
Dekorstämpel, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fönster, 17/1800-tal
Fönster, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Fiskspade, 17/1800-tal
792
Fiskspade, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Skulpturer 4st
Skulpturer 4st
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Fönster 2st, 1700-tal
Fönster 2st, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Nyckel, 1700-tal
Nyckel, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK