Vattentunna, GA Dumky, Stavre, 1800-tal
44
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, 1900-tal
Kandelaber, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusplåtar ett par, tillverkade av mössplåtar
539
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-tal
549
Kandelabrar ett par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
647
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Mått i tenn, daterat 1842
714
Mått i tenn, daterat 1842
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Städ, troligen 1700-tal
766
Städ, troligen 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets början
776
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Fat med hänklar, David Marshall, Sevilla, Spanien
800
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsservis, C.G.Hallberg, 1935
823
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Skål och vas, Indopersien, 1800-tal
869
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Vindflöjel, daterad 1920
Vindflöjel, daterad 1920
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Balja i koppar, 18/1900-tal
Balja i koppar, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Balja i koppar, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Tobaksburk, GAB Tenn, art deco, 1936
1155
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 8 delar, Skultuna
Mässing 8 delar, Skultuna
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Gryta, 1800-tal
Gryta, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Pinglor 5st, 1800-tal
1557
Pinglor 5st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Mässing 13 delar
Mässing 13 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Balja i zink, 1900-tal
1749
Balja i zink, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 8 delar
1915
Tenn 8 delar
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 9 delar
1916
Tenn 9 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti mässingsföremål
1959
Parti mässingsföremål
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti kopparföremål
2133
Parti kopparföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 5 delar
2163
Koppar 5 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti ljusstakar, bl.a. 1800-tal
2178
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
2204
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Parti kopparföremål, bl.a. 1800-tal
2301
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK