Stort ymnighetshorn, 1800-talets slut
49
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Väggljusstake, 1700-tal
69
Väggljusstake, 1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Lockask, troligen Frankrike, omkring år 1900
82
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, 1800-tal
111
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Flaska, 1700-tal
132
Flaska, 1700-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1746
137
Lerfat, allmoge, daterat 1746
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Behållare 2st, 17/1800-tal
151
Behållare 2st, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Mortel, daterad 1753
210
Mortel, daterad 1753
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fällkniv, 1800-tal
259
Fällkniv, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bordsuppsats, 1800-tal
Bordsuppsats, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Kruthorn, daterat 1818
279
Kruthorn, daterat 1818
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tulpanvas, Holland, 1700-talets första hälft
280
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Monter med docka, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, 1800-tal
607
Skulptur, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Dekorornament, barock, 1700-talets första hälft
608
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Spiklykta, 1800-tal
Spiklykta, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Krukor med lock 3st, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampett, rokokostil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Lock, barock, 1700-tal
Lock, barock, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
1409
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Jardiniere, troligen Frankrike, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Lockburk, omkring år 1900
Lockburk, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Plättlagg, 1800-tal
Plättlagg, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Bordsspegel, 1800-tal
Bordsspegel, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK