Dryckeskanna, sterlingsilver, England, London, 1743
7
Slutpris11 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Bordsurtout, silver, empire, Frankrike, 1800-talets början
14
Slutpris8 800 SEK
Värdering8 000 SEK
Råttsvanssked i silver, Augustus Rudman, Gävle (mästare från 1690-talet till 1708)
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Råttsvanssked i silver, Herman Hermansson, Göteborg (mästare 1702-1745)
22
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, rokokostil, C.G.Hallberg, Stockholm, 1950/51
24
Slutpris8 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Bestickuppsättning i sterlingsilver, "Savoy", Frigast, Danmark
Slutpris11 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, 1920
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Bestickservisdelar 18st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
52
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Bricka i sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm, 1940
56
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Bestickservisdelar, silver, "Haga"
67
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Bestickservisdelar 37st, silver, "Uppsala"
89
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Serveringskannor ett par, silver, Antal Bachruch, Österrike-Ungern, 18/1900-tal
93
Slutpris7 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Matsked i silver, Johan Leffler, Falun, 1795
100
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, 1900-tal
114
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stekkarott med lock, silver, K.Andersson, Stockholm, 1916
140
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Allmogering i silver, Gustaf Graumann, Falun, 1873
148
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål med hänkel, silver, 1900-talets första hälft
153
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Antika skedar 6st, silver
158
Antika skedar 6st, silver
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Mjölkkanna i silver, 1863
199
Mjölkkanna i silver, 1863
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1959
200
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fat i silver, rokokostil, 1900-tal
230
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Dosor 3st, silver, 1800-tal
Dosor 3st, silver, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Fällknivar 4st, silver, 1800-tal
575
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Ragusked i silver, Johan Henrik Leffler, Falun, 1821
576
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Dala"
578
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lornjett i silver, 1900-talets första hälft
581
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
582
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skrivställ i silver, Nederländerna, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Matskedar 2st, silver
614
Matskedar 2st, silver
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsskål i silver, barockstil, 1900-tal
670
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Silver 7 delar
721
Silver 7 delar
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Silver 8 delar
743
Silver 8 delar
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Brevkniv, 1900-talets första del
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bägare i silver, Anders Hjulström, Köping, 1793
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Fotostaffli i silver, 1947
Fotostaffli i silver, 1947
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Gräddkanna i silver, 1874
Gräddkanna i silver, 1874
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbricka i silver, Tyskland, 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Parti svenska öringar i silver
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Parti svenska silvermynt, bl.a. före 1942
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Värdemynt 9st, silver
Värdemynt 9st, silver
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Skrin i sterlingsilver, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Punchmuggar 8st, silver, Ceson
1276
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Soppslev i silver, 1855
Soppslev i silver, 1855
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti svenska silvermynt, bl.a. 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK