Kaffekanna, gustaviansk, 1800-tal
109
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstake, Björn Trägårdh för firma Svenskt Tenn, 1900-talets första hälft
171
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vattentunna, daterad 1887
223
Vattentunna, daterad 1887
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Ölkanna, Tyskland, 17/1800-tal
625
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fat, barock, 16/1700-tal
630
Fat, barock, 16/1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Manschettknappsburk, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
657
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vattentunna, 1800-tal
659
Vattentunna, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bricka i tenn, firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1929
732
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Kaffekanna, 1800-tal
756
Kaffekanna, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
767
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Glöggryta, Gustaf Eriksson, Eskilstuna
771
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Tenn 3 delar, firma Svenskt Tenn, Stockholm
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fat i tenn, barock, Lars Hedman, Falun, troligen 1715
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrin, 1900-tal
Skrin, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 3 delar, 18/1900-tal
Koppar 3 delar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Gryta med lock, 18/1900-tal
Gryta med lock, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 5 delar
Mässing 5 delar
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Kandelabrar ett par, Just Andersen
1601
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Koppar- och bronsföremål 8 delar
1832
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Serveringskanna med 6st sejdlar, Tyskland
1900
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Baljor i zink 10st, 1900-tal
2018
Baljor i zink 10st, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Fångstsaxar 4st, 18/1900-tal
2267
Fångstsaxar 4st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK