Stekfat, ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
128
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
174
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
185
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Dryckeskanna, Kina, 1700-tal
222
Dryckeskanna, Kina, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Väggvas, Kina, 18/1900-tal
228
Väggvas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Kutani, Japan
497
Vas, Kutani, Japan
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Rökelsebrännare, Kina, troligen 1800-tal
577
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Tallrikar 6st, Kina, Qianlong, 1700-tal
626
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
629
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-tal
676
Slutpris6 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1700-tal
761
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Stekfat, Kina, Jiaqing
864
Stekfat, Kina, Jiaqing
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Porslin 4 delar, Kina
Porslin 4 delar, Kina
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Tallrikar 2st, Japan, bl.a. 17/1800-tal
1272
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1900-talets första hälft
1288
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kabuto, 19/2000-tal
Kabuto, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tallrikar 2st, Japan, Arita, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Orientaliskt porslin 3 delar
Orientaliskt porslin 3 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Orientaliska föremål 6st
Orientaliska föremål 6st
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Golvvas, Kina, 19/2000-tal
Golvvas, Kina, 19/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Orientaliska föremål 13st
1992
Orientaliska föremål 13st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Orientaliska föremål 6st
2168
Orientaliska föremål 6st
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK