Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets andra hälft
84
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
146
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrin, 1900-tal
149
Skrin, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 1900-tal
213
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Tekanna, "Cylinda", Arne Jacobsen för Stelton
228
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 19/2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Karotter 2st, CG Råström, Stockholm
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Motorcykel, REX
Motorcykel, REX
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Motorcykel, Maraton
Motorcykel, Maraton
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Moped, Fram, 1950/60-tal
Moped, Fram, 1950/60-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Sänghimmel, 1800-tal
Sänghimmel, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Jakttrofé monterad på träplatta
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Bärnstenshalsband 3st
702
Bärnstenshalsband 3st
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Ahrström för Gense
711
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Gryta med lock, Timo Sarpaneva för Rosenlew
712
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Fågelbur, 1900-tal
714
Fågelbur, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Nålhus, 1900-tal
717
Nålhus, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
720
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsurtout, 1800-tal
736
Bordsurtout, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Militära instrument 2st, Sovjet
767
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Fiskbestick 20 delar, "Ranka", Gense
781
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
812
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, signerad Ivan L.
813
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Barkuriosa 5 delar, mestadels Alessi, Italien
824
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Champagnekylare, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bil, Volvo S70 2.4 GLT, 2000
830
Bil, Volvo S70 2.4 GLT, 2000
Slutpris8 800 SEK
Värdering8 000 SEK
Skivsamling, "En Karl Gerhard Cavalcade"
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Blomdekorationer 2st, "La bouquet", Franklin Mint 1978
858
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
865
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
866
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Presentpappersställ, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
901
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Dalahästar 2st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bokstöd ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Släpvagn, Tiki-Treiler C-265, 2010
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Brons 4 delar, 1920/30-tal
Brons 4 delar, 1920/30-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Parti serveringsdelar, Stelton, bl.a. Arne Jacobsen, Danmark
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Ceremoniellt instrument, troligen Tibet, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Spelmaskin, Triomint B, daterade 1957
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Brons 6 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Pardörr med ljusinsläpp, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Dictaphone modell S11, 1900-talets första del
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Edison Utility Shaver, 1900-talets första del
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Gryta, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Pardörrar, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK