Skrin, allmoge, Bjuråker, Hälsingland, daterat 1855
86
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Gunghäst, 18/1900-tal
100
Gunghäst, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Selknä 2st samt selpinne, 17/1800-tal
101
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Flätad korg, allmoge, Delsbo, 1800-tal
139
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Skrin, allmoge, Jämtland, 1800-tal
196
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Psalmbokshylla, allmoge, Norge, 1800-tal
219
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Vattenflaska, allmoge, Lerdal, daterad 1799
220
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1856
248
Lerfat, allmoge, daterat 1856
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
718
Korg, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ostform, allmoge, daterad 1857
719
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Rakknivskrin, allmoge, daterat 1855
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1826
Skrin, allmoge, daterat 1826
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Lykta, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lampett, allmogestil
1284
Lampett, allmogestil
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti allmogeföremål
Parti allmogeföremål
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
1287
Skrin, allmoge, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Svarvskålar 7st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Blosskorg, 1800-tal
Blosskorg, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Tunna, allmoge, 1800-tal
1545
Tunna, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1571
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Rakknivslåda, 1800-tal
1575
Rakknivslåda, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti äldre fiskedetaljer, m.m., bl.a. daterad 1838
1748
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Låda med lock, allmoge, 1800-tal
1889
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 6 delar
1891
Allmoge 6 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1906
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kistor 4st, allmoge, 1800-tal
2006
Kistor 4st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål
2179
Parti allmogeföremål
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål
2207
Parti allmogeföremål
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmoge, m.m.
2208
Parti allmoge, m.m.
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK