Trattgrammofon med myntinkast, tidigt 1900-tal
29
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Trattgrammofon, tidigt 1900-tal
88
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggtelefon, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
216
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Vandringsstav, daterad 1975
Vandringsstav, daterad 1975
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs, daterad 2006
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Eldhund, ASEA
Eldhund, ASEA
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Stor dalatupp, Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, TS238, 2015
480
Slutpris14 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Kassakvittolåda, Kooperativa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Sonja Katzin för Nilsjohan
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Fossil
613
Fossil
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Samearbeten 2st
636
Samearbeten 2st
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Gunghäst, 1900-talets första hälft
699
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Motorcykel, Husqvarna, 1950-tal
701
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Kniv med slida, Iisakki Järvenpää, Finland
742
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, Lars Carlsson för Fyrklövern
750
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Ramverk/fönster, omkring år 1900
751
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bestickservisdelar, "Geneve", Gense
752
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kärl, 18/1900-tal
760
Kärl, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Pipor 3st, tidigt 1900-tal
Pipor 3st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Champagnekylare, Moët, 1900-talets andra hälft
814
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Oljebehållare med tapp 2st, Shell
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bergsmansyxa, Praktisk Konst, Falun
828
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Modell av bergslagskamin, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Knivar 6st
889
Knivar 6st
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Lackskrin, Ryssland, 1900-tal
Lackskrin, Ryssland, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbricka, troligen England, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Väggdekoration, 1900-tal
924
Väggdekoration, 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering500 SEK
Nyckelharpa
Nyckelharpa
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Väggtelefon, Kungliga Telegrafverket, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsbricka, Christofle, Frankrike
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Almanacka, Eskilstuna mesost och margarinfabrik, daterad 1937
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Permobil, Meyra, Tyskland
Permobil, Meyra, Tyskland
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Pennor 2st, Cross
Pennor 2st, Cross
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Tesamovar, Ryssland, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Samearbeten 4st
Samearbeten 4st
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Gardinomtag 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Vinkylare, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Parti samlarbilder, Semic Press, Spanien, 1970
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti marsipanformar
Parti marsipanformar
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
Elsynth, Yamaha, PSR-8000
Elsynth, Yamaha, PSR-8000
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Parti samlarbilder, bl.a. Cloetta
1291
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar 53st, "Capri", Gense
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Serveringsbricka, Nashco Products, USA, 1950-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK