Vas med lock, Kina, Kanton, 1800-tal
12
Slutpris7 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
24
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Kärl med lock, Kina, 18/1900-tal
30
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Tekanna, Kina, Kangxi
90
Tekanna, Kina, Kangxi
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
184
Skål, Kina, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Tobaksburk, Kina, 1800-tal
203
Tobaksburk, Kina, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Lockurna, Kina, 1800-tal
215
Lockurna, Kina, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skulptur, Kina, troligen 1900-talets början
227
Slutpris2 900 SEK
Värdering5 000 SEK
Pilgrimsflaskor 2st, Kina, 18/1900-tal
259
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Tallrikar 5st, Kina, mestadels Qianlong
281
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål på fot, Kina, troligen 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Antik skulpturdel, Asien
595
Antik skulpturdel, Asien
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Urna, Japan, Satsuma, 18/1900-tal
597
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skål, Kina, Mingstil
651
Skål, Kina, Mingstil
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Kutani, Japan
666
Vas, Kutani, Japan
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Rullmålning, Kina, troligen 18/1900-tal
672
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Rullmålning, Kina, 18/1900-tal
673
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål, Kina, troligen Ming
678
Skål, Kina, troligen Ming
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 12 delar, Kina
700
Porslin 12 delar, Kina
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skulptur, Indien, troligen 1800-tal
733
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 3 delar, Japan, Satsuma, 18/1900-tal
811
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 3 delar, Kina
905
Porslin 3 delar, Kina
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Djupa fat 2st, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Foohundar 2 par, Kina, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Tempellejon ett par, orientaliska, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tvättfat, Kina, Kanton, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Teset 8 delar, Kina, 1900-tal
Teset 8 delar, Kina, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Rock, Kina
Rock, Kina
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 SEK
Vas, Japan, tidigt 1900-tal
Vas, Japan, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål
1614
Parti orientaliska föremål
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Parti orientaliska föremål, modern tillverkning
1973
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
2027
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK