303 Soffor ett par, Stockholmsarbeten i empire, 1800-talets början

26670a_8dcc3851bb3fdda_med.jpeg
  • 26670a_8dcc3851bb3fdda_sm.jpeg
  • 26670b_8dcc3851cc2bd35_sm.jpeg
  • 26670c_8dcc3851da331a9_sm.jpeg
  • 26670d_8dcc3851ec5b25f_sm.jpeg
  • 26670e_8dcc3851fb2584d_sm.jpeg
  • 26670f_8dcc38520961a36_sm.jpeg
  • 26670g_8dcc38521d85133_sm.jpeg
  • 26670h_8dcc38522fb294f_sm.jpeg
  • 26670i_8dcc38523daadd7_sm.jpeg
  • 26670j_8dcc385255a4dcd_sm.jpeg
  • 26670k_8dcc385264cd6a1_sm.jpeg
  • 26670l_8dcc38527637a72_sm.jpeg
  • 26670m_8dcc385285e46ed_sm.jpeg
  • 26670n_8dcc38529429f66_sm.jpeg
  • 26670o_8dcc3852a15bae9_sm.jpeg
  • 26670p_8dcc3852b21cfed_sm.jpeg
  • 26670q_8dcc3852c4f737b_sm.jpeg
  • 26670r_8dcc3852d50bc89_sm.jpeg

Vitmålade, bronserade och förgyllda. Sarger med skuren dekor. Ben med avslutande lejontassar. Textil klädsel.

  • Skick:Omarbetade, renoverade, kompletterade.
  • Storlek:Höjd 96, längd 135, djup 65

Värdering20 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK