306 Skrivbord, rokoko, 1700-tal

13268a_8dc3703aa908a93_med.jpeg
  • 13268a_8dc3703aa908a93_sm.jpeg
  • 13268b_8dc3703ab865e0e_sm.jpeg
  • 13268c_8dc361149fd14b3_sm.jpeg
  • 13268d_8dc36114b289181_sm.jpeg
  • 13268e_8dc36114c3846fb_sm.jpeg
  • 13268f_8dc36114d5318ca_sm.jpeg
  • 13268g_8dc36114e61802b_sm.jpeg
  • 13268h_8dc36114f722abc_sm.jpeg
  • 13268i_8dc361150308b40_sm.jpeg
  • 13268j_8dc36115149c574_sm.jpeg
  • 13268k_8dc36115268318d_sm.jpeg
  • 13268l_8dc3611533b91ca_sm.jpeg

Ådringsmålat. Sarg med tre lådor och konturering. Svängda ben.

  • Skick:Sprickor, skador, slitage.
  • Storlek:Höjd 75, 119x65
  • Proveniens:Tidigare i antikvitetssamlare- och handlare, Stig Jonsson, Leksand, samlingar.

Värdering15 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK