1304
Glas 23 delar, Orrefors/Kosta
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Irishcoffeeglas 16st, "Tsaikka", Timo Sarpaneva för Iittala
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Mätglas 5st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glas 10 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skål, Olle Alberius för Orrefors
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Glas 8 delar, Erik Höglund för Boda
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Vaser ett par, Rosenthal, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1634
Glas 12 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1636
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Glas 12 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Vinglas 10st, remmarmodell
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Glas 23 delar, Iittala, Finland
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
1985
Brännvinsflaska, daterad 1849
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
2000
Glas 25 delar, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
2009
Glas 14 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
2300
Parti glasföremål
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
2401
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
2409
Glas 24 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2519
Blåtonat glas 18 delar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
2522
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2698
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
2707
Parti glasföremål
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
2793
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2796
Parti glasföremål
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
2815
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2824
Glas 11 delar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
2899
Parti snapsglas, bl.a. Skruf
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
2924
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2951
Parti glasföremål
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK