Bänk, Alvar Aalto
Bänk, Alvar Aalto
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal
Skåp, tidigt 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1805
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1791
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1803
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stolar 4st, snarlika gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, sengustavianska, 1800-talets början
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Karmstol, gustavianskt Lindomearbete, omkring år 1800
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Bord, delvis 1700-tal
Bord, delvis 1700-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stolar 4st, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stol, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, gustavianska Lindomearbeten
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Tvåsitssoffa, klädd i textil "Golden Lily", William Morris
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Sektionsbokhylla i 7 delar, 1900-talets andra hälft
475
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
521
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Spegellampetter ett par, 1900-talets första hälft
730
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sänghimmel, 1900-tal
749
Sänghimmel, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, senempire, daterad 1862
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, Brasilien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Vippbord, 1800-tal
Vippbord, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Piedestal/bokhylla, 1900-talets första del
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Nattduksbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Matbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Pall, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Rökbord, art deco, 1930-tal
Rökbord, art deco, 1930-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skåp 3st, 1960-tal
Skåp 3st, 1960-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Matgrupp 5 delar, troligen Yngve Ekström
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Disk, omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1826
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Pallar 3st, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Trädgårdsmöblemang 4 delar, Skagerak, Danmark, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, Televerket, Gemla Diö, 1900-talets första hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Modulsoffa, 3 delar, 1960/70-tal
Slutpris12 500 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Stolar 2+2, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Hallmöbel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Fåtöljer 4st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK