Ljusampel, empirestil, 1900-talets andra hälft
1746
Slutpris200 SEK
Vägglampor ett par, MPR, modell 102-9
1747
Slutpris200 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1758
Slutpris300 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets början
1839
Slutpris200 SEK
Skrivbordslampa, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
1841
Slutpris400 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
1901
Slutpris2 300 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1904
Slutpris100 SEK
Flygfyr, NIFE, 1900-talets andra hälft
2051
Slutpris300 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
2060
Slutpris100 SEK
2136
Slutpris500 SEK
Taklampa, Reijmyre Belysning
2144
Taklampa, Reijmyre Belysning
Slutpris300 SEK
Vagnslyktor ett par, tidigt 1900-tal
2192
Slutpris100 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
2216
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Golvlampor 2st, 1900-tal
2251
Golvlampor 2st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Bordslampor 2st
2276
Bordslampor 2st
Slutpris300 SEK
2277
Slutpris200 SEK
Parti väggljusstakar, Victoria Design
2553
Slutpris200 SEK
Kandelabrar 8st, 2000-tal
2554
Kandelabrar 8st, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Parti lampdelar, m.m. mestadels 1800-tal
2594
Slutpris400 SEK
Belysning 5 delar
2605
Belysning 5 delar
Slutpris400 SEK
2615
SlutprisInga bud
Belysning 4 delar
2632
Belysning 4 delar
Slutpris300 SEK
Elljusstakar 4st, bl.a. Osram typ 66
2706
Slutpris300 SEK
Belysning 5 delar
2723
Belysning 5 delar
Slutpris100 SEK
Parti belysning, 1900-talets andra hälft
2727
Slutpris300 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
2780
Slutpris400 SEK
Parti julbelysning, bl.a. Gnosjö
2792
Slutpris500 SEK
Värmelampor 2st, 1900-talets andra hälft
2817
Slutpris400 SEK
Golvlampor 2st, bl.a. Aneta
2827
Golvlampor 2st, bl.a. Aneta
Slutpris300 SEK
Parti lampkupor, bl.a. jugend
2830
Parti lampkupor, bl.a. jugend
Slutpris100 SEK
Takplafond, 1900-talets andra hälft
2834
Slutpris300 SEK