1746
Ljusampel, empirestil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
1747
Vägglampor ett par, MPR, modell 102-9
Slutpris200 SEK
1758
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1839
Bordsfotogenlampa, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
1841
Skrivbordslampa, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
1901
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
1904
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
2051
Flygfyr, NIFE, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
2060
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
2136
Slutpris500 SEK
2144
Taklampa, Reijmyre Belysning
Slutpris300 SEK
2192
Vagnslyktor ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
2216
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
2251
Golvlampor 2st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
2276
Bordslampor 2st
Slutpris300 SEK
2277
Slutpris200 SEK
2553
Parti väggljusstakar, Victoria Design
Slutpris200 SEK
2554
Kandelabrar 8st, 2000-tal
Slutpris400 SEK
2594
Parti lampdelar, m.m. mestadels 1800-tal
Slutpris400 SEK
2605
Belysning 5 delar
Slutpris400 SEK
2615
SlutprisInga bud
2632
Belysning 4 delar
Slutpris300 SEK
2706
Elljusstakar 4st, bl.a. Osram typ 66
Slutpris300 SEK
2723
Belysning 5 delar
Slutpris100 SEK
2727
Parti belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
2780
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
2792
Parti julbelysning, bl.a. Gnosjö
Slutpris500 SEK
2817
Värmelampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
2827
Golvlampor 2st, bl.a. Aneta
Slutpris300 SEK
2830
Parti lampkupor, bl.a. jugend
Slutpris100 SEK
2834
Takplafond, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK