Brännvinsflaska, 17/1800-tal
Brännvinsflaska, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Bultlås, 16/1700-tal
601
Bultlås, 16/1700-tal
Slutpris600 SEK
Konfektskål, Tyskland, 1700-tal
Slutpris3 800 SEK
Ljusstakar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
608
Slutpris700 SEK
Väggkandelaber, 1800-tal
623
Väggkandelaber, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-talets slut
624
Slutpris1 000 SEK
Mortel, 15/1600-tal
684
Mortel, 15/1600-tal
Slutpris500 SEK
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
690
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, Frankrike, 1700-tal
693
Slutpris800 SEK
Krucifix, 1900-talets början
694
Krucifix, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Altarljusstakar ett par, barockstil, 1800-tal
696
Slutpris700 SEK
Ljusstakar 3st, England, 1800-talets första hälft
700
Slutpris300 SEK
Ikon, 1800-tal
710
Ikon, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Kandelaber, 1800-tal
718
Kandelaber, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Vinkylare, jugend, tidigt 1900-tal
719
Slutpris800 SEK
Kalkar 2st, 1800-tal
775
Kalkar 2st, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Flaska, 1800-tal
791
Flaska, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Serveringskannor 2st, Tyskland, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Karaff, 17/1800-tal
804
Karaff, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-tal
829
Slutpris800 SEK
Hänglås 2st, 1700-tal
Hänglås 2st, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Kandelaber, art nouveau, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Altarstake, nygotisk stil, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
Sängvärmare, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
943
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Järn 3 delar, 17/1800-tal
Järn 3 delar, 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Redskap 3 delar, 17/1800-tal
Redskap 3 delar, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Ytterfoder, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Tryckplåt, "Sigrid", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Lockburk, England, 1800-tal
1149
Lockburk, England, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Spelschatull, 1800-tal
1152
Spelschatull, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Altarljusstake, troligen Tyskland, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Ikoner 3st, Ryssland, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Dosor med lock 3st, 1800-tal
Dosor med lock 3st, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Ljusstakar 6st, 17/1800-tal
Ljusstakar 6st, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Alnmått, 17/1800-tal
Alnmått, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Tallrikar 6st, fajans, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Järn 3 delar
Järn 3 delar
Slutpris300 SEK
Eldgaffel och skopa, 1800-tal
1557
Eldgaffel och skopa, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Koppar 3 delar, 1800-tal
1579
Koppar 3 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Skrin 3st, 1800-tal
1609
Skrin 3st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Parti smide, 1700-tal
1975
Parti smide, 1700-tal
Slutpris500 SEK