Karmstol, barock, 1600-tal
Karmstol, barock, 1600-tal
Slutpris900 SEK
Karmstolar 2st, Louis XV, 1700-tal
Slutpris4 000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, 1700-tal
Slutpris3 200 SEK
Klädskåp, Louis XV stil, 17/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets början
Slutpris700 SEK
Byrå, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Fällbord, 1800-talets början
Fällbord, 1800-talets början
Slutpris1 300 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris2 000 SEK
Lång fållbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Kista, allmoge, Dalarna, daterad 1859
Slutpris1 300 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Konsolbord ett par, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Stolpskänk, barock, 1600-tal
Stolpskänk, barock, 1600-tal
Slutpris1 000 SEK
Bergére, Louis XV, Frankrike, 1700-tal
Slutpris3 200 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris12 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Fåtölj, "3001", Sven Ivar Dysthe, Norge
Slutpris1 000 SEK
Klock/hörnskåp, allmoge, daterat 1872
Slutpris1 900 SEK
Skänk med tråg, 18/1900-tal
Skänk med tråg, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1835
Slutpris700 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Slutpris500 SEK
Stolar 6st, sengustavianska, omkring år 1800
Slutpris2 100 SEK
Skänkskåp, allmoge, omkring år 1800
Slutpris1 000 SEK
Lådfack, 1800-tal
Lådfack, 1800-tal
Slutpris7 400 SEK
Slagbord, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1799
Slutpris2 900 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-talets början
Slutpris1 300 SEK
Byrå, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Slutpris1 300 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Bänk, Alvar Aalto, modell "153"
Slutpris2 200 SEK
Slagbord, Edsbyverken, daterat 1958
Slutpris1 200 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Slutpris1 600 SEK
Slutpris2 100 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Slutpris2 900 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1824
Slutpris1 100 SEK
Fåtölj, "Teve", Alf Svensson för Ljungs Industrier, 1950-tal
Slutpris3 200 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Slagbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Vitrinskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Skåp/lådfack, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Hörnskänk, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Soffa, "Domstolssoffan", Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, daterad 1959
Slutpris1 300 SEK