1685
Glas 15 delar, Tingsgården
Slutpris100 SEK
Glas 14 delar
Slutpris100 SEK
Grogglas 16st, "Allegorie", Villeroy & Boch
Slutpris200 SEK
Ljuslyktor och ljusstakar 8 delar, Orrefors samt Kosta
Slutpris400 SEK
Julkulor 12st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
1730
Vin- och snapsglas 11 delar
Slutpris300 SEK
1783
Vinkannor 3st, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Glas 26 delar
Slutpris400 SEK
1834
Glas 6st, "Sälen", Reijmyre
SlutprisInga bud
1865
Slutpris400 SEK
1895
Lampkupor 3st samt ampel, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
1912
Glas 18 delar
Slutpris100 SEK
1916
Irishcoffeeglas 6st, Orrefors
Slutpris400 SEK
1955
Glasservisdelar, Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1985
Blåtonat glas 15 delar
Slutpris600 SEK
1995
Glas 12 delar
Slutpris900 SEK
2013
Parti glas, Iittala
Slutpris900 SEK
2016
Glas 12 delar
Slutpris300 SEK
2023
Glas och kristall 9 delar, mestadels Orrefors samt Kosta
Slutpris300 SEK
2024
Glas 18 delar
Slutpris100 SEK
2025
Vinglas 11st, remmarmodell
Slutpris100 SEK
2044
Parti glas, bl.a. "Chateau", Kosta
Slutpris200 SEK
2089
Flaskback, Kiruna Ölbryggeri
Slutpris400 SEK
2098
Glas 7 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris400 SEK
2110
Parti glas, 69 delar, bl.a. Orrefors
Slutpris100 SEK
2131
Parti glasföremål
Slutpris300 SEK
2149
Glas 14 delar
Slutpris300 SEK
2151
Parti glasföremål
Slutpris200 SEK
2156
Glas 9 delar
Slutpris200 SEK
2197
Glas och kristall 13 delar
Slutpris300 SEK
2247
Skålar ett par, "Nyppylä", Arabia, Finland
Slutpris500 SEK
2277
Parti karaffproppar, bl.a. 1800-tal
Slutpris400 SEK
2308
Slutpris200 SEK
2321
Kristall 8 delar
Slutpris400 SEK
2342
Parti glas och kristall
Slutpris400 SEK
2345
Glas 5 delar
Slutpris500 SEK
2420
Parti glas och kristall
Slutpris100 SEK
2444
Konstglas 11 delar
Slutpris500 SEK
2479
Glas 11 delar
Slutpris300 SEK
2550
Karaffer med propp 4st, bl.a. Erik Höglund
Slutpris300 SEK
2582
Parti glas och kristall
Slutpris500 SEK