Dragspel, Accordiola, Super Italia
905
Slutpris700 SEK
Lackdosa, Ryssland, daterad (19)49
Slutpris300 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
Gryta med lock, Le Creuset
Slutpris1 100 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
Gryta med lock, Le Creuset
Slutpris800 SEK
Bestickservisdelar, "Savonia", Adolf Babel för Hackman
Slutpris100 SEK
Dekorationsfat ett par, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Rumsbetjänt, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Sprängskiss, Smith & Wesson, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Paraplyställ för hörn, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Stekhuv och bricka, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Stövelknekt, 1900-tal
Stövelknekt, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Dalahäst, 19/2000-tal
Dalahäst, 19/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Soldtacka, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Figurer 4st, mestadels Praktisk Konst, Falun
Slutpris1 000 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Slutpris500 SEK
Papperskorgar 3st, bl.a. Lady Claire
Slutpris600 SEK
Bestick 15 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris500 SEK
Skyltar 2st
1143
Skyltar 2st
Slutpris300 SEK
Modellflygplan, Douglas DC-8
1144
Modellflygplan, Douglas DC-8
Slutpris700 SEK
Skylt, 1900-talets första hälft
1149
Slutpris300 SEK
Ishink, omkring år 1900
1155
Ishink, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Figuriner ett par, omkring år 1900
1156
Slutpris300 SEK
Ljudanläggning 9 delar, Bang & Olufsen, Danmark
1157
Slutpris3 800 SEK
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
1158
Slutpris300 SEK
Sidostycke till faluspis
1162
Sidostycke till faluspis
Slutpris700 SEK
Skulptur, 1900-talets senare del
1163
Slutpris500 SEK
Flaskkorg med flaskor, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Dalahästar 4st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1170
Slutpris400 SEK
Knivar 6st, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Knivar med slidor 3st, bl.a. Finland
Slutpris900 SEK
Bärnstenshalsband
Bärnstenshalsband
Slutpris200 SEK
Armband 2st, 18/1900-tal
Armband 2st, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Kamera, Nikkorex
Kamera, Nikkorex
Slutpris500 SEK
Pardörrar, gustavianska, 1800-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Terrin med lock, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Stor teburk, Thé Lundgren, Göteborg, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Halsband, troligen Italien, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Herrcykel, "Pilen", Cykel AB Sverige
1282
Slutpris700 SEK
Urmakarredskap med tillbehör
Urmakarredskap med tillbehör
Slutpris1 200 SEK
1284
Slutpris500 SEK
Skylt, Statens Järnvägar "Göteborg-Falun"
Slutpris400 SEK
Kameror 2st
Kameror 2st
Slutpris700 SEK
Träskurna figurer 4st
1315
Träskurna figurer 4st
Slutpris300 SEK
Kaffedispenser, Pallmans, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK