Herbarium, 1900-talets första hälft
1909
Slutpris700 SEK
Yxor 3st
1910
Yxor 3st
Slutpris600 SEK
1911
Slutpris700 SEK
Dörrar 2st, 17/1800-tal
1913
Dörrar 2st, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Parti frimärkshäften
1917
Parti frimärkshäften
Slutpris100 SEK
Akustisk gitarr, Hans Persson, Lugnås
1920
Slutpris800 SEK
Näverlur, daterad 1972
1926
Näverlur, daterad 1972
Slutpris300 SEK
Systemkamera, Chinon, CM-5
1928
Systemkamera, Chinon, CM-5
Slutpris100 SEK
1930
Slutpris500 SEK
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
1937
Slutpris600 SEK
1938
Slutpris500 SEK
Draghandtag 25st, Stil 555
1949
Draghandtag 25st, Stil 555
SlutprisInga bud
Parti kameradetaljer, m.m.
1950
Parti kameradetaljer, m.m.
Slutpris1 300 SEK
1951
Slutpris300 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
1954
Slutpris800 SEK
Parti kuriosa, mestadels rörande Falun
1960
Slutpris800 SEK
Parti diverse, mestadels 18/1900-tal
1962
Slutpris200 SEK
Äldre rep
1964
Äldre rep
Slutpris700 SEK
Parti mässingsföremål
1968
Parti mässingsföremål
Slutpris600 SEK
Ram, omkring år 1900
1970
Ram, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
1977
Pardörrar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
1978
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
Slutpris400 SEK
Parti frimärken
1979
Parti frimärken
Slutpris1 300 SEK
Luta, Levin
1992
Luta, Levin
Slutpris300 SEK
Album med frimärken, Sverige, bl.a. 1800-tal
1996
Slutpris100 SEK
Knappdragspel, Hagström, Granesso
1997
Slutpris300 SEK
Vattentunna, 1900-talets slut
1998
Vattentunna, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Barometer, Wal.Rowland, Berwick, England, 1800-tal
1999
Slutpris700 SEK
2000
Slutpris600 SEK
Fönster 7st, 1800-tal
2003
Fönster 7st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
2004
Slutpris100 SEK
2005
Slutpris200 SEK
2006
Slutpris200 SEK
Parti 11 delar
2012
Parti 11 delar
Slutpris600 SEK
2020
Slutpris100 SEK
Dockhus, 1900-tal
2021
Dockhus, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Soffkrön 3st, 1800-tal
2022
Soffkrön 3st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Baljor 2st, 1900-tal
2030
Baljor 2st, 1900-tal
Slutpris400 SEK
2031
Slutpris800 SEK
Parti militaria, m.m.
2034
Parti militaria, m.m.
Slutpris1 500 SEK
2035
Slutpris400 SEK
2036
Slutpris300 SEK
Dragspel, Joles, Serenade
2037
Dragspel, Joles, Serenade
Slutpris300 SEK
Ljudanläggning 3 delar, bl.a. Akai
2041
Slutpris200 SEK
2053
Slutpris400 SEK
Parti klippspik
2069
Parti klippspik
Slutpris400 SEK
Fönster 4st, 1800-tal
2075
Fönster 4st, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Skivspelare, Fergusson 3485
2076
Skivspelare, Fergusson 3485
SlutprisInga bud