1576
Soffbord, Knoll International, Nordiska Kompaniet, 1964
Slutpris1 300 SEK
1608
Spegel, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
1628
Stol, Torsten Claesson, Steneby, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 600 SEK
1638
Koffert, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
1646
Pallar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
1682
Korgmöbel, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1687
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Slutpris300 SEK
1698
Väggvitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Notställ, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
1707
Skrivbord, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
1727
Solur på ställning, 1900-tal
Slutpris800 SEK
1728
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
1758
Fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
1759
Snickarbänk, 1900-tal
Slutpris700 SEK
1772
Piedestal, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
1778
Piedestaler 6st
Slutpris500 SEK
1781
Planteringsbord 3st, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Spegel, empire, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Spegel, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Snurrpall, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
1820
Slutpris200 SEK
1829
Trappstolar 2st, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
1830
Hallmöbel, "Casino", Engström & Myrstrand för Tingströms
Slutpris800 SEK
1831
Stol, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Slutpris400 SEK
1861
Trappstolar 2st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
1864
Vägghylla, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
1901
Bordsspegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
1922
Bestickschatull
Slutpris200 SEK
1959
Pall, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
1967
Herrbetjänt, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
1973
Kubbstol med pall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
2002
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
2081
Skåp, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
2095
Slutpris500 SEK
2104
Slagbord, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
2160
Regissörstolar 2st, bl.a. Bruka Design
Slutpris100 SEK
2163
Slutpris400 SEK
2194
Slutpris500 SEK
2223
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
2242
Slutpris200 SEK
2243
Pelarbord 2st, 1800-tal
Slutpris700 SEK
2244
Spegel, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
2274
Fåtölj, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
2300
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK