Soffbord, Knoll International, Nordiska Kompaniet, 1964
1576
Slutpris1 300 SEK
Spegel, barockstil, omkring år 1900
1608
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
Stol, Torsten Claesson, Steneby, omkring 1900-talets mitt
1628
Slutpris1 600 SEK
Koffert, omkring år 1900
1638
Koffert, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Pallar ett par, 1900-talets andra hälft
1646
Slutpris700 SEK
Korgmöbel, 1900-talets andra hälft
1682
Slutpris300 SEK
Hatthylla, funkis, 1940-tal
1687
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-talets andra hälft
1698
Slutpris200 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Notställ, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Skrivbord, jugend, 1900-talets början
1707
Slutpris600 SEK
Solur på ställning, 1900-tal
1727
Solur på ställning, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
1728
Slutpris100 SEK
Fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
1758
Slutpris100 SEK
Snickarbänk, 1900-tal
1759
Snickarbänk, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Piedestal, 1900-talets slut
1772
Piedestal, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Piedestaler 6st
1778
Piedestaler 6st
Slutpris500 SEK
Planteringsbord 3st, 1960-tal
1781
Planteringsbord 3st, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Spegel, empire, 1800-tal
Spegel, empire, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Spegel, omkring år 1900
Spegel, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Snurrpall, omkring år 1900
Snurrpall, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
1820
Slutpris200 SEK
Trappstolar 2st, 1950/60-tal
1829
Trappstolar 2st, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Hallmöbel, "Casino", Engström & Myrstrand för Tingströms
1830
Slutpris800 SEK
Stol, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
1831
Slutpris400 SEK
Trappstolar 2st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1861
Slutpris400 SEK
Vägghylla, omkring år 1900
1864
Vägghylla, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Bordsspegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
1901
Slutpris400 SEK
Bestickschatull
1922
Bestickschatull
Slutpris200 SEK
Pall, 19/2000-tal
1959
Pall, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Herrbetjänt, 1900-talets andra hälft
1967
Slutpris200 SEK
Kubbstol med pall, 1900-tal
1973
Kubbstol med pall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
2002
Slutpris200 SEK
Skåp, 1900-talets första hälft
2081
SlutprisInga bud
2095
Slutpris500 SEK
Slagbord, 1800-talets slut
2104
Slagbord, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Regissörstolar 2st, bl.a. Bruka Design
2160
Slutpris100 SEK
2163
Slutpris400 SEK
2194
Slutpris500 SEK
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
2223
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
2242
Slutpris200 SEK
Pelarbord 2st, 1800-tal
2243
Pelarbord 2st, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-talets andra hälft
2244
Slutpris300 SEK
Fåtölj, 1800-talets slut
2274
Fåtölj, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
2300
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK