11 Skålar ett par, silver, Carl Fredrik Carlman, Stockholm, 1898
Snäckformade. Med reliefdekor. Ornamenterade hänklar.
- Skick:Omarbetade med fot från 1900-talet. Mindre bulor, slitage
- Storlek:Höjd 17, längd 24
- Vikt:853
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |