- Klockor & UrRensa filter
Bordsur, New Haven, USA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Damarmbandsur, Tissot, Seastar Seven, 14k
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Fickur i silver, Omega
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Golvursfodral, Dalarna, daterat 1789
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
1152
Herrarmbandsur 3st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Stoppur, Omega
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Fickur 2st, silver, bl.a. Omega
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Fickur 4st, bl.a. silver
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1294
Fickur 3st samt fickursställ
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 5st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Fickur 3st, silver
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvur, England, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Väggpendyl, empirestil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
1604
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1606
Parti armbandsur
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
1766
Armbandsur, GANT, Prestige Collection
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1829
Herrarmbandsur, Certina DS
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
1836
Bordsur 4st, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
1858
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1865
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1869
Pendelur, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1885
Parti armbandsur
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
2029
Väggpendyl med lampetter, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2137
Klocklod 12st
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2140
Klocklod 10st samt pendlar 5st
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
2210
Stort parti klockarmband
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK