- Textilier & MattorRensa filter
1862
Handknuten matta, Gabbeh
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1890
Handknutna mattor 3st, orientaliska
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1891
Ryamattor 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1893
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1908
Handknutna mattor 3st
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
1945
Madrassöverdrag ett par
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1950
Fällar 2st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2005
Parti linnetextilier
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2044
Handknutna mattor 2st, orientaliska
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2046
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2062
Parti trasmattor
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
2069
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
2075
Textil 4 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2077
Parti textilier, 1960/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2082
Parti allmogetextiler samt korgar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
2083
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
2115
Parti växtfärgat garn
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
2161
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
2209
Parti textilier, mestadels 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
2214
Bonader 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2283
Plädar 4st, bl.a. Viola Gråsten för Tidstrand, Fors-filt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2310
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
2407
Handknuten matta, Kina
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK