- Klockor & UrRensa filter
769
Svensk militärklocka, Candino, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
803
Fickur 3st, USA
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
814
Bordspendyl, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
841
Herrarmbandsur, Seiko, Sports 150
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
848
Herrarmbandsur, flygarmodell, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordsur, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bordspendyl, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 30st, "Glory of Steam", Atlas Edition
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
939
Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Gökur, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsur, Charles Frodsham, London, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Pendelur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Herrarmbandsur 3st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Pendelur, Junghans, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 4st
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
1160
Armbandsur 2st
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Klockor 8 delar
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur 15st, The Heritage Collection, Atlas Edition
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvursfodral, daterat 1814
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Golvursverk, Johannes Sedman, Christinehamn, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
1426
Klockor 5st samt fickursställ
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1449
Årsur 2st
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Gökur 3st, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 SEK
Fickur 2st, silver
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Pendelur 2st, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1554
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Vägg- samt bordsur, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1618
Klockor 8st
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1628
Golvursverk, Stjernsund, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1640
Fickur 5st, varav 4st i silver, bl.a. LUC
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1648
Klockor 4st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1660
Väggur, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti armbandsur
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 19st
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
1921
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1932
Väckarur 12st, 1900-talets första hälft samt mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
1934
Bordsur 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
1973
Armbandsur, Marc by Marc Jacobs
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1984
Pendelur, Junghans, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
2046
Parti armbandsur
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
2166
Väggur 2st
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
2168
Väggur 8st, bl.a. omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
2182
Parti reservdelar och urverk
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2236
Stort parti armbandsur, armband och delar
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK