Industrilampa, EG Eriksson, Mekaniska Verkstad
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlykta, tidigt 1900-tal
1432
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vagnslyktor ett par, 1900-tal
Vagnslyktor ett par, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampa, Limoges, Frankrike
1452
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
1461
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampor ett par, Nya ÖIA, 1900-talets senare del
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Uplightlampa, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1585
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampor ett par, efter Moreau, 1900-talets andra hälft
1589
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Takfotogenlykta, 1900-talets början
1594
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
1605
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Lampkupa, funkis, 1930/40-tal
1607
Lampkupa, funkis, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
1670
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvkandelaber, 1900-talets andra hälft
1671
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lyktstolpar 2st
1768
Lyktstolpar 2st
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Taklykta, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Lampkupor 3+1
1967
Lampkupor 3+1
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, Markslöjd, 2000-tal
1968
Taklampa, Markslöjd, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Belysning 5 delar
2003
Belysning 5 delar
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Taklampor 3st, 1900-talets andra hälft
2090
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
2099
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampor 10+6, ASEA
2102
Vägglampor 10+6, ASEA
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
2159
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampor 2st, Hemi-Klot
2170
Golvlampor 2st, Hemi-Klot
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
2171
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti 20 delar
2174
Parti 20 delar
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Belysning 4 delar
2175
Belysning 4 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fönsterlampor 6st
2181
Fönsterlampor 6st
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Golvlampor 3st, 1900-talets andra hälft
2194
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Elljusstakar 5st, bl.a. Markslöjd
2208
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Industribelysning 5 delar
2293
Industribelysning 5 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Parti belysningsföremål
2355
Parti belysningsföremål
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampor 3st
2423
Golvlampor 3st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 4 delar, 19/2000-tal
2459
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
2517
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK