Ljuskrona, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Fotogenlampor 3st
1606
Fotogenlampor 3st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Philips typ 590A
1616
Golvlampa, Philips typ 590A
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Jordglob med belysning, Räths
1618
Jordglob med belysning, Räths
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Kupring till "Saturnus"-lampa, 1900-talets första hälft
1649
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, "Fox", A/S Lyfa, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
1664
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bordsfotogenlampor 2st
1685
Bordsfotogenlampor 2st
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bordsfotogenlampor 2st, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
1742
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampor 2st
Golvlampor 2st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Belysning 4 delar
1766
Belysning 4 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordsfotogenlampa, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Plafondlampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Plastskärmar till lampor 4st
1846
Plastskärmar till lampor 4st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Lampkupor 2st, 1900-talets början
1850
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-tal
1866
Taklampa, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Ljusstakar ett par, tillverkade av bajonetter
1876
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampor ett par, 2000-tal
Golvlampor ett par, 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
1893
Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, samtida
1922
Taklampa, samtida
Slutpris3 400 SEK
Värdering400 SEK
Golv- samt bordslampa, "Karin", Markslöjd
1936
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Parti juldetaljer
1982
Parti juldetaljer
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti ljusstakar, bl.a. Skultuna
1992
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
1995
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, Markslöjd, 2000-tal
1996
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampor 4st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
2030
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Golvkandelaber, 19/2000-tal
2065
Golvkandelaber, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Golvljusstakar 3st, modern tillverkning
2104
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Belysning 4 delar
2109
Belysning 4 delar
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Fotogenlampor 4 delar, 1900-talets början
2162
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Parti elljusstakar, Gnosjö, Kungsram, m.m.
2163
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Elljusstakar 8st, 1960-tal
2164
Elljusstakar 8st, 1960-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Strålkastare, 1900-talets första hälft
2238
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Belysning 4 delar
2259
Belysning 4 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK