Bordslampa, 1920/30-tal
736
Bordslampa, 1920/30-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Väggljusstakar ett par, "Pendel", Pierre Forsell för Skultuna
764
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets senare del
771
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
772
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Bordslampor ett par, Hanne Dreutler för Kosta
778
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-tal
792
Bordslampa, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Taklykta, 1900-talets första del
806
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talet slut
807
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets början
827
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
828
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, oskariansk, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Golv- samt bordslampa, Luceplan, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
869
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1940-tal
881
Bordslampa, 1940-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvlampa, Alf Svensson för Bergbom, modell G-30R
885
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Gunnarssons Mekaniska, Gustafs
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 18/1900-tal
Ljuskrona, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa med bordsskiva och tidskriftsställ, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, Einar Bäckström, Malmö, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbordslampa, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Vägglampor ett par, BJS, Skellefteå
1274
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampor ett par, art deco stil, 1900-talets andra hälft
1286
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampor 3st, Uno & Östen Kristiansson för Luxus
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Takplafonder 2st, 1900-tal
Takplafonder 2st, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, omkring år 1900
Taklampa, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
1410
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-tal
1411
Taklampa, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, Kostalampan
Taklampa, Kostalampan
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Taklyktor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvkandelaber, modern tillverkning
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK