Golvhörnskåp, allmoge, daterat 1818
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, nyrokoko, 1800-talets senare del
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, 19/2000-tal
Byrå, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Damskrivbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Pelarbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Positionsfåtölj, 2000-tal
Positionsfåtölj, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets senare del
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Industripallar 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj med fotpall, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Kubbstol, daterad 1919
Kubbstol, daterad 1919
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Kubbstol, daterad 1929
Kubbstol, daterad 1929
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Snedklaffssekretär, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, bär datering 1768
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Pelarbord 2st, 1800-tal
Pelarbord 2st, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 1800-talets slut
Vägghylla, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 7st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, "Pixi", Gillis Lundgren för IKEA
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 5st, varav 2st Thonet omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, Kina, troligen 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, 1800-tal
Byrå, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Soffa, "Häcken", Börge Lindau & Bo Lindekrantz för Lammhults Möbler
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Dantestolar 4st, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Brudkista, Indonesien
Brudkista, Indonesien
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, empire, 1800-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Kista, allmoge, daterad 1778
Kista, allmoge, daterad 1778
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Möblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Tvättmöbel, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bänk, 1950/60-tal
Bänk, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Karmstol, 1900-tal
Karmstol, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, Bror Moje, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, 1800-talets senare del
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Väggkonsoler ett par, omkring år 1900
1239
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Vikspegel, Johansfors Spegelfabrik, omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK